Бревис бенд со преработка на „Најдрага моја“ од Тоше Проески

Младите и талентирани музичари од  Бревис бенд, вокалот Мартин Иванов и пијанистот  Никола Николовски  на 19 јануари ја промовираа својата нова преработка на песната „Најдрага моја“ од Тоше Проески.

Ова е нивен четврти кавер  на македонска популарна музика. Тие се релативно нови на македонската музичка сцена, а често можеме да ги слушеме во кафулиња и дискотеки во Скопје, Виница, Гевгелија , Прилеп и низ целата држава.

Проектот со преработка на македонска поп музика е најава за нивна прва авторска песна, за која ни ветија дека наскоро ќе дознаеме.

Преработките можете да ги слушнете на нивниот официјален youtube канал.

И.Матеничарски

Сподели: