„Брегалница“ со пресврт до победа во Кочани

Се одиграа натпреварите од 13-тото вонредно коло во Втората Македонска фудбалска лига – Исток.

ГФК „Осогово“ забележа пораз од „Брегалница“  – Штип со резултат од  1-3, на дуелот што попладнево се одигра на стадионот „Никола Мантов“ во Кочани.

„Брегалница“ до трите бода дојде со пресврт-победа. „Осогово“ поведе прв преку Александар Недановски во 19. минута, но потоа на сцена стапија Кристијан Ацковски, Ристе Наумов и Љупче Кудев, кои трипати стрелаа до крајот на првиот дел и ја осигураа победата на штипјани.

На останатите средби беа постигнати следниве резултати:

„Тиквеш“ 1 – 4 „Кит -Го“

„Кожуф“ 0 – 0 „Слога Виница“

„Плачковица“ 0  – 0 „Победа“

„Каменица Саса“ 5 – 0 „Росоман“

Сподели: