Виничанец се обидел да силува 21-годишна штипјанка

Доцна синоќа штипјанка пријавила во полиција обид за силување од страна на 22-годишен виничанец.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека ноќеска (25.05.2020) во 00,40 часот во СВР Штип, 21-годишна жена од Штип, пријавила дека во нејзиниот дом влегло лицето Ч.Р. (22) од Виница, кое се обидело да изврши полови дејства врз неа.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Извор: Дневен билтен МВР

Сподели: