ВМФЛ-Исток: „Осогово“ домаќин на екипата на „Плачковица“

В сабота на стадионот „Никола Мантов“ во Кочани ќе се одигра натпреварот од 9-то коло од Втората Македонска фудбалска лига – Исотк, на кој ќе се сретнат екипите на ГФК „Осогово“ и „Плачковица“ од Радовиш.

Екипата на „Плачковица“ се наоѓа на последното десето место на табелата, а натпреварот на домашен терен ќе биде шанса за „жолто-сините“ да стигнат до победа и нови три бода, што ќе бидат од големо значење за повисоко позиционирање на табелата во Втората Македонска фудбалска лига – Исток.

На останатите средби во Втората Македонска фудбалска лиг -Исток ќе се сретнат:

Натпреварите се закажани за в сабота, 24.10.2020 со почеток од 14:30ч.

И. Матеничарски

Сподели: