ВМФЛ – Исток: „Осогово“ на тешко гостување во Кавадарци

ГФК  „Осогово“ утре го очекува тешко гостување во Кавадарци  против тимот на „Тиквеш“, во рамки на 12 – тото коло од Втората Македонска фудбалска лига – Исток.

Дуелот против второпласираната екипа на „Тиквеш“  ќе се игра на Градскиот стадион во Кавадарци со почеток од 13:00 ч.

Во претходното коло, „Осогово“ на домашен терен забележа значајна победа против екипата на „Кит-Го“ Пехчево и со тоа се најде на четвртата позиција во натпреварувањето.

На останатите средби ќе се сретнат:

Табела:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial