ВМФЛ – Исток: „Осогово“ утре и гостува на „Каменица Саса“

Продолжуваат натпреварите во 10-тото коло од Втората Македонка фудбалска лига – Исток.

ГФК „Осогово“ утре, недела 07 ноември, со почеток од 13 ч. ќе гостува кај екипата на „Каменица Саса“ во Македонска Каменица.

Регионалното дерби ќе биде можност и за двата табора да прикажат добра игра со оглед на фактот дека „Каменица Саса“ по двата последователни порази најавува голема борба  за освојување на трите бода, а од „Осогово“  влегуваат со доза на оптимизам кој се темели на подобрите резултати на гостински терен.

На останатите средби ќе се сретнат:

Резултати за натпревари од 10 коло во ВМФЛ – Исток кои се одиграа денес (06.11.2021)

Сподели: