ВМФЛ – Исток: Пехчевци со минимална победа триумфираа на „Никола Мантов“

Се одиграа натпреварите од 22-то коло од Втората Македонска фудбалска лига – Исток.

Фудбалерите на ГФК „Осогово“ забележаа пораз од екипата на „Кит-Го“ Пехчево (0-1), на дуелот што се одигра попладнево на стадионот „Никола Мантов“ во Кочани.

Поразот на „жолто-сините“ стигна во самиот финиш на натпреварот, кога во 82′ Димковски од „Кит-Го“ стрелаше за конечен резултат од 0-1 за пехчевци.

И покрај поразот „Осогово“  останува на петтата позиција на табелата во Втората Македонска лига – Исток.

Во следното коло „Осогово“ го очекува тешко гостување против второпласираната екипа на „Тиквеш“ од Кавадарци.

На останатите средби беа постигнати следниве резултати:

Табела:

Сподели: