Во септември казнети 127 лица за неносење заштитна маска

Секторот за внатрешни работи Штип информира дека во текот на месец септември на подрачјето на ПС-Кочани, во однос на мерката за носење лична заштита на лицето, регистрирани се 127 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Извор: СВР-Штип

Сподели: