Вработена во кочанската болница физички нападнала свои колешки

На 13.12.2022 во 13.10 часот во СВР Штип, вработена во Општа болница Кочани пријавила дека на едно од Одделенијата на болницата, вработената Ј.Т.(44) од Кочани физички ги нападнала нејзините колешки Б.А.(47), Т.С.(53) и М.К.(58), сите од Кочани.

Се работи на расчистување на случајот, по што против Ј.Т. ќе биде поднесена соодветна пријава.

СВР -Штип

Сподели: