Глигор Дончев ново засилување на ГФК Осогово

Полека, но сигурно, екипата на ГФК Осогово предводена од тренерот Кирчо Горгиев го добива ликот за новата сезона во ВМФЛ Исток.

Од денес, старо-нов играч на „жолто-сините“ е одличниот 22-годишен лев бек Глигор Дончев, кој доаѓа на позајмица од прволигашот Академија Пандев.

Дончев и зимото беше позајмен на нашиот клуб, но поради прекинот на сезоната немаше можност да се изнаигра. Во меѓувреме му истече позајмицата и се врати во матичниот клуб каде ги започна подготовките.

Сепак Дончев и понатаму ќе го гледаме во дресот на Осогово откако доаѓа на нова позајмица.

За потсетување, претходно на Градскиот стадион „Никола Мантов“ пристигнаа Илија Далчески од Лабуништа, Димитар Иванов од Пелистер и Слаѓан Митевски од Силекс.

ГФК Осогово е во завршни преговори со уште двајца фудбалери кои во следните денови се очекува да бидат промовирани во нови засилувања.

Сподели: