Градежник се здобил со повреди додека работел на објект во градба

Маж се здобил со тешки телесни повреди при изведување на градежни работи, информира МВР.

„На 17.02.2021 во 11.10 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека околу 09.30 часот на ул.„Индустриска“ во Виница, при изведување градежни работи на објект, со повреди се здобил Д.С.(63) од с.Бели, кочанско. На Д.С. му била укажана лекарска помош во Општата болница Кочани, а увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Виница и инспектор за заштита при работа“, информира полицијата.

Извор: Дневен билтен МВР

Сподели: