ГФК „Осогово“ викендов гостува во Гевгелија

По поразот на домашен терен од струмичка „Беласица“ во минатото коло, ГФК „Осогово“ викеднов патува за Гевгелија, на гости кај екипата на „Кожуф“, во рамки на 16-тото коло во Втората Македонска фудбалска лига – Исток.

Натпреварот е закажан за в сабота 07-ми март со почеток од 14:00 ч. на Градскиот стадион во Гевгелија.

Избраниците на тренерот Кирчо Горгиев на гости ќе ја бараат шансата за поволен резултат и доближување до позицијата на табелата која носи опстанок во натпреварувањето за „жолто-сините“.

„Осогово“ се наоѓа на претпоследната  9-та позиција во лигата, со само две победи, тринаесет порази и ниту еден нерешен резултат, со гол разлика од 12:43.

На останатите средби ќе се сретнат:

Табела Втора Македонска фудбалска лига – Исток

И.Матеничарски

Сподели: