ГФК „Осогово“ в недела гостува во Пехчево

По поразот во првото коло од екипата на „Кожув“ Гевгелија,  ГФК„Осогово“ шансата за победа ќе ја бара на мечот против тимот на „Кит-Го“ од Пехчево.

Дуелот е закажан за в недела, 30-ти август со почеток од 16:30ч на стадионот во Пехчево.

Во второто коло од Втората Македонска фудбалска лига-Исток ќе се сретнат:

29.08.2020

„Брегалница“- „Плачковица“

30.08.2020

„Кит-Го“  – „Осогово“

„Победа“ –„ Росоман“

„Слога 1934“ – „Каменица Саса“

„Тиквеш“ – „Кожув“

Сподели: