Две лица се обиделе да силуваат малолетничка

Малолетници се обиделе да силуваат девојче во Кочани.

Како што информираат од полицијата на 01.11.2020 во 20.00 часот во ОВР-Кочани 49 годишна жена пријавила дека на 31.10.2020 околу 13.05 часот двајца малолетници се обиделе да извршат обљуба врз нејзината малолетна внука.

Увидна местото извршила увидна екипа на ОВР Кочани.

Извор: Дневен билтен СВР Штип

Сподели: