19-годишен кочанчанец уапсен поради кражба

Синоќа во 00:30 часот на ул.„Кеј на револуцијата“ во Кочани, полициски службеници од Полициската станица Кочани го лишиле од слобода 19-годишниот Џ.Џ. од Кочани поради постоење основи на сомнение дека е сторител на кривични дела „разбојништво“ и „тешка кражба“ извршени на подрачјето на Кочани.

Како што информираат од МВР, при преземање на службените дејствија, Џ.Џ. агресивно се однесувал кон полицискиот службеник.

Се работи на комплетирање на случаите по што против Џ.Џ. ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Извор:Дневен билтен МВР

Сподели: