Дерби на колото: „Осогово“ – „Слога 1934“

В сабота се играат натпреварите од 11-тото коло од Втората македонска фудбалска лига – Исток.

На распоредот е закажано регионалното дерби помеѓу екипата на ГФК „Осогово“ и „Слога 1934“ од Виница.

ГФК „Осогово“  по поразот во Македонска Каменица повторно ќе има тешка задача против тимот на првопласираната „Слога“ која е во добра форма и има низа од четири победи и еден нерешен резултат во последните пет одиграни средби.

Натпреварот е со почеток од 13 ч. на стадионот „Никола Мантов“ во Кочани.

На останатите средби ќе се сретнат:

Сподели: