Дрвокрадци фатени во Кочани

На 20.01.2022 полициски службеници од ОВР Кочани во содејство со Шумска полиција Кочани, при контрола на патничко возило „исузу“, со винички регистарски ознаки, управувано од Е.А.(30) од Виница, пронашле огревни дрва без соодветна документација.

Од страна на Шумска полиција дрвата и возилото биле одземени за понатамошна постапка.

СВР-ШТИП

Сподели: