Жител на Жиганци силувал 34- годишна жена

Триесет и четиригодишна жена од кочанско село вчера пријавила во полиција дека била силувана од жител на селото Жиганци.

„ На 11.12.2020 во 18,00 часот во Полициска станица Кочани, 34 годишна жителка од кочанско село пријавила дека околу 11,00 часот во барака во атар на кочанско село, врз неа била извршена обљуба од И.Ј. од с.Жиганци“ соопшти МВР.

Сподели: