Затвореник од Кочани фатен со 20 пакетчиња хероин во штипскиот затвор

На 11.03.2021 во 20.29 часот во СВР Штип, вработен во Казнено поправна установа „Затвор-Штип” пријавил дека С.Р. од Кочани, затвореник, се обидел да прикрие 20 пакувања со хероин.

Извршен е увид од полициски службеници од СВР Штип, за настанот е известен јавен обвинител и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Сподели: