Значајна победа на „Осогово“ во Гевгелија

Се одиграа натпреварите од 21-то коло од Втората Македонска фудбалска лига – Исток.

Фудбалерите на ГФК „Осогово“ извојуваа тешка победа на гостувањето во Гевгелија, кај тимот на „Кожуф“ (0-1).

„Осогово“ во последните минути од натпреварот стигна до посакуваната победа . Иако долго активни беа почетните 0-0 и немаше погодоци, Истатов во 85. минута стрелаше за конечни 0-1 и  триумф на „жолто-сините“ од Кочани.

Со победата „Осогово“ се најде  на петтата позиција во Втората Македонска фудбалска лига – Исток.

Во следното коло „Осогово“ на домашен терен ја пречекува екипата „Кит-Го“ од Пехчево.

На останатите средби беа постигнати следниве резултати:

Табела:

Сподели: