КК „Баскет Дино Деликатес“ се пласираше во полуфиналето од плеј-оф натпреварите за влез во Втората кошаркарска лига

Кошаркарите на „Баскет Дино Деликатес“ забележаа победа и на вториот четвртфинален плеј-оф меч против екипата на „Дибра Иглс“ од Дебар, со резултат 86:74 на средбата што се одигра вечерва во Дебар.

До победата кошаркарите на „Баскет Дино Деликатес“ стигнаа во последните три четвртини од дуелот, односно со резултати од 18:12, 21:23, 14:18 и 21:34.

Средбата се одигра во рамки на плејф – оф натпреварите во Третата кошаркарска лига за пласман во Втората кошаркарска лига. Следниот противник во полуфиналето од плеј-офот  на кошаркарите на „Баскет Дино Деликатес“ е тимот на „Работнички“. Првата средба е закажан за 27 април во Скопје.

Сподели: