Кочанец удирал продавач со тврд предмет, зошто му рекол да носи маска

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против триесет и двегодишниот В.Ѓ од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 28 април годинава, пријавениот влегол во маркет каде од вработената му било укажано дека треба да носи заштитна маска.

Тој почнал да ѝ упатува закани, а кога другиот вработен В.С. му рекол да го напушти маркетот, В.Ѓ. физички го нападнал, користејќи и тврд предмет.

Извор: Дневен билтен МВР

Сподели: