Кочанчанец агресивно се однесувал кон полициски службеници, заработи пријава

37-годишен кочанчанец бил приведен во полициската станица во Кочани, бидејки на улицата „Тодосија Паунов“ агресивно се однесувал кон полициски службеници кои преземале службени дејствија.

Како што информираат од полицијата „На 02.03.2022, полициски службеници од Полициската станица Кочани го привеле О.М.(37) од Кочани бидејќи во 23.00 часот на ул.„Теодосија Паунов“ во Кочани агресивно се однесувал кон полициски службеници кои преземале на службени дејствија. По комплетирањена случајот против О.М. ќе биде поднесен соодветен поднесок“, соопштија од полицијата.

СВР – Штип

Сподели: