Кочанчанец му се заканувал на градежен инспектор кој вршел контрола на објект на „Стамен Манов“ во Кочани

На 24.12.2020 во 18.00 часот во Полициската станица Кочани, Н.Г.(40) од Кочани, пријавил дека околу 15.00 часот вработен како градежен инспектор во Општина Кочани, при извршување на службени задачи – контрола на градба на градежен објект на ул. „Стамен Манов“ во Кочани, , од страна на сопственикот на градбата Б.Р.(36) бил спречен и му биле упатувани закани.

Б.Р. бил повикан во Полициската станица и по комплетирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: Дневен билтен СВР Штип

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial