Кочанчанец приведен по физички напад врз полицајци

Полициски службеници од Полициската станица Кочани го лишиле од слобода А.М.(42) од Кочани затоа што околу 23.30 часот на 13.01.2021 физички нападнал полициски службеници кои извршувале службени задачи.

По целосно документирање на случајот, против А.М. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: Дневен билтен СВР Штип

Сподели: