Кривична пријава за жител на Кочани поради продажба на марихуана

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против А.М.(35) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. Пријавениот на 15.02.2019 на И.Т. од Кочани му продал марихуана, по што, на 16.02.2019 полициски службеници извршиле претрес во патничко возило и во домот на пријавениот, при што пронашле и одзеле дигитална вага и дробилка со остатоци од марихуана.

Извор: Дневен билтен МВР

Сподели: