Кривична пријава за тројца насилници од Кочани

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Р.М.(31), С.М.(31), Д.М.(36), тројцата од Кочани и Ј.А.(33) од с.Облешево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. На 09.02.2020 на магистралниот пат од Пониква кон Кочани, пријавените се однесувале агресивно и упатувале закани кон Ѓ.А.(43) и Д.В.(39), двајцата од Скопје.

Извор: Дневен билтен МВР

Сподели: