Кривична пријава за 31-годишник од Кочани кој нападнал малолетник и му го одзел мобилниот телефон

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Е.М.(31) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“.

На 24.12.2020 на место викано „Колерски гробишта“ пријавениот, со употреба на физичка сила, одзел мобилен телефон од малолетник.

Извор: Дневен билтен МВР

Сподели: