Лидерот на табелата „Брегалница“ на гостување во Кочани

На стадионот „Никола Мантов“ во Кочани утре ќе се одигра 13-тото вонредно коло од Втората Македонска фудбалска лига – Исток,  меч на кој „Осогово“ ја пречекува  првопласираната екипа на „Брегалница“  од  Штип.

Натреварот е закажан за во 13:00 ч. а како и претходните средби ќе се игра без публика.

Дуелот со конкурентот за освојување на Втората Македонска лига – Исток ќе биде тежок испит за фудбалерите на „Осогово“ ,  со оглед на квалитетите кои ги поседуваат фудбалерите на „Брегалница“. Сепак, супериорниот противник не треба да биде страв за фудбалерите на „Осогово“, бидејки во последниот дуел со штипска „Брегалница“ на гости, „Осогово“ одигра нерешено и се врати со значаен бод од гостувањето.

На останатите средби ќе се сретнат:

Табела:

И. Матеничарски

Сподели: