Малолетник со воздушна пушка повредил друго малолетно лице

На 02.08.2022 во 15.35 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека околу 15.00 часот во семејна куќа с.Мојанци, сопственост на Л.И., негов малолетен внук пронашол воздушна пушка во помошен објект и кога ја однел и ставил на маса во дневната соба, пушката испукала и повредила друг малолетник.

Увид бил извршен и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Сподели: