Малолетничка тешко повредена откако била удрена од автомобил во Кочани

Вчера во Кочани се случила сообраќајка несреќа во која била повредена малолетничка, откако била удрена од автомобил.

„На 23.02.2023 во 13.30 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на ул.„Димитар Влахов“ во Кочани, патничко возило „рено клио“ со кочански регистарски ознаки, управувано од Т.Ј.(68) од с.Горни Подлог, удрило во малолетничка од Кочани, информира МВР.

Во несреќата малолетничката се здобила со тешки телесни повреди констатирани во Здравствен дом во Кочани. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Кочани“, велат од МВР.

Сподели: