Малтертирале три малолетни деца па заработиле кривична пријава

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против А.А.(32) и Б.А.(38) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство врз дете“.

На 21.06.2020 на ул.,,Стефка Тасева“ во Кочани, пријавените психички и физички матретирале три малолетни деца од Кочани.

Извор: Дневен билтен МВР

Сподели: