Мерцедес изгоре во пожар во Индустриската зона во Кочани

На 05.02.2024 во 10.15 часот во Полициската станица Кочани е пријавено дека на експресниот пат А3 и индустриски дел во Кочани настанал пожар на патничко моторно возило „мерцедес“ во движење, управувано од Д.С.(61) од Кочани.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Кочани, а повредени лица нема.

Извршен бил увид.

СВР-Штип

Сподели: