Момче од Кочани повредено од трактор што го управувал малолетник

Малолетник од селото Кучичино управувајки трактор повредил 26-годишно момче од Кочани во близина на селото Теранци.

Како што информираат од СВР – Штип „На 30.06.2021 во 12.15 часот во Полициската станица Кочани, од Општата болница Кочани било пријавено дека кај нив за укажување на лекарска помош бил донесен Ф.В.(26) од Кочани, кој околу 12.00 часот во близина на с.Теранци, кочанско, се здобил со повреди од трактор во движење, управуван од малолетник од с.Кучичино, кочанско. Увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Кочани“, стои во соопштението на полицијата.

Извор: Дневен билтен СВР – Штип

Сподели: