Моторџија удрил во полицаец и избегал

Вчера во Кочани на улицата „Теодосија Паунов“ полицаец дал знак за запирање на мотоцикл на кој се возеле две лица, но возачот не застанал, го удрил полицаецот и избегал.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за расчистување на случајот.

Сподели: