Нова победа за „Баскет Дино“ во  Третата кошаркарска лига

Кошаркарите на „Баскет Дино“ забележаа нова победа во второто коло од Третата кошаркарска лига.

На натпреварот што се одигра викендов во Кочани, кошаркарите на „Дино“ беа поуспешни од своите противници „Овче Поле“ со резултат 132:70 (29:15, 42:25, 30:19, 31:11).

Кошаркарите на „Баскет Дино“ доминираа во текот на целиот меч и заслужено ги совадаа противниците од Свети Николе.

Кошевите за „Дино“ ги постигнаа“: Филипов 39, Лазрев 17, Ивановски 16, Манасиев 13, Илиев 10, Коцев 11, Ѕмбов 9, Петров 8, Манев 5, Василков 2 и Златков 2.

КК „Баскет Дино“ – Кочани

Сподели: