Ограбена црквата „Св.Јован Крстител“ во село Лески

На  17.04.2020 во 07.15 часот  во Полициска станица Виница, Б.Б.(59) од с.Блатец, вработен како свештеник во црквата „Св.Јован Крстител“ во с.Лески пријавил дека на 16/17.04.2020, во периодот од 06.00 до 07.00 часот, непознато лице насилно влегло во црквата и одзело пари.  

  Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на  Полициска станица Кочани

Сподели: