„Осогово“ во поход за нови три бода

ГФК „Осогово“ утре, сабота (18 септември) на стадионот „Никола Мантов“ го пречекува новиот второлигаш „Локомотив“ Градско, натпревар во рамки на 4-тото коло од Втората Македонска фудбалска лига-Исток.

Натпреварот е закажан со почеток од 15 ч. и е отворен за публика согласно протоколите за спортски настани.

По три одиграни кола од ВМФЛ-Исток, „Осогово“ забележа една победа и два порази со што се наоѓа на седмата позиција во ВМФЛ-Исток.

Во 4-тото коло во ВМФЛ-Исток ќе се сретнат:

Сите средби се со почеток од 15:00 ч.

Табела:

И. Матеничарски

Фото: A. Арсов

Сподели: