„Осогово“ гостува кај „Кожув” во првото коло на ВМФЛ-Исток

Денес во просториите на ФФМ беше извршено ждребувањето за новата сезона во ВМФЛ Исток.

ГФК Осогово во 1. коло кое на програмата е идната сабота ќе гостува во Гевгелија кај Кожуф

Комплетен распоред на натпреварите на ГФК Осогово за оваа сезона:

  1. ФК Кожуф – ГФК ОСОГОВО
  2. ФК Кит Го – ГФК ОСОГОВО
  3. ГФК ОСОГОВО – ФК Тиквеш
  4. ФК Брегалница – ГФК ОСОГОВО
  5. ГФК ОСОГОВО – ФК Слога
  6. ФК Победа – ГФК ОСОГОВО
  7. ГФК ОСОГОВО – ФК Росоман
  8. ФК Каменица Саса – ГФК ОСОГОВО
  9. ГФК ОСОГОВО – ФК Плачковица
Сподели: