„Осогово“ гостува кај „Победа“ во Прилеп

Фудбалерите на ГФК„Осогово“ викендов ги очекува тешко гостување против тимот на „Победа“ од Прилеп, во рамки на 6-тото коло од Втората Македонска фудбалска лига-Исток.

Натпреварот е закажан за в недела, 04-ти октомври од 15:00ч на Градскиот стадион во Прилеп.

Во претходното коло, „жолто-сините“ на домашен терен ремизираа на локалното дерби против тимот на „Слога 1934“, со што со само 3 бодови се наѓаат на последното место во ВМФЛ-Исток.

Во 6-тото коло во ВМФЛ-Исток ќе се сретнат:

„Каменица Саса“ – „Плачковица“

„Кит-Го“ – „Брегалница“

„Росоман“- „Кожув“

„Слога 1934“- „Тиквеш“

Сите натпревари се закажани за в недела, 04-октомври со почеток од 15:00ч.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial