„Осогово“ го пречекува „КИТ -ГО“ на „Никола Мантов “

Во рамки на 13-тото коло во Втората македонска фудбалска лига, во сабота од 13:00ч на стадионот „Никола Мантов“ во Кочани, Осогово е домаќин на екипата „КИТ-ГО“ од Пехчево.

Иако пехчевци се сметаат за фаворити во дуелот, сепак „жолто сините“ имаат можност пред кочанската публика да го докажат сосема спротивното.

До крајот на есенскиот дел на натпреварувњето останува уште едно гостување на Осогово , што значи дека ова е последната шанса да се покажат во најодбро светло пред домашната публика.

На останатите натпревари од второлигашката конкуренција силите ќе ги измерат:

 ФК БРЕГАЛНИЦА 2008  ФК КАМЕНИЦА САСА

ФК ПИТУ ГУЛИ  ГФК Тиквеш 1930 Кавадарци

ФК ПЛАЧКОВИЦА  ФК ПОБЕДА

ФК КОЖУФ ГЕВГЕЛИЈА  ФК БЕЛАСИЦА

Сподели: