„Осогово“ минимално поразен на гостувањето кај „Кожуф“ – Гевгелија

Се одиграа натпреварите од 25 – тото коло од Втората Македонска фудбалска лига – Исток.

Фудбалерите на ГФК „Осогово“ загубија на гостински терен од екипата на „Кожуф“ – Гевгелија со резултат од 1-0.

Единствениот погодок за гевгеличани го постигна Томица Петров во 72’ од натпреварот.

Во следното претпоследно коло во Втората Македонска фудбалска лига – Исток, „Осогово“ на домашен терен ја пречекува екпата на радовишки „Детонит Јуниор“. Дуелот со радовишани можеби ќе биде пресуден за опстанок во првенството на „жолто-сините“.

На останатите средби беа постигнати следниве резултати:

Табелa:

Сподели: