„Осогово“ поразен во првото коло од ВМФЛ – Исток

Во првото коло од Втората Македонска фудбалска лига –Исток , ГФК „Осогово“ го забележа и првиот пораз од екипата на „Каменица Саса“.

„Каменица Саса“ на Горан Здравко ги потврди високите амбиции со победата на „Никола Мантов“ во Кочани против „Осогово“ со 1-4. Кезимов го постигна единствениот гол за кочанчани, а Ричков, Димовски, Ефремов и Божинов реализираа за гостите од Македонска Каменица.

Во следното коло „Осогово“ гостува на екипата на виничка „Слога“.

На останатите средби беа постигнати следниве резултати:

РЕЗУЛТАТИ – 1.КОЛО

СЛОГА (В) – БРАТСТВО 1:0

ОСОГОВО – КАМЕНИЦА САСА 1:4

ТИМ ЛОКОМОТИВА – КОЖУФ 0:2

ПОБЕДА – КИТ ГО 2:1

ДЕТОНИТ – БЕЛАСИЦА 0:2

И. Матеничарски

Сподели: