„Осогово“ поразен на гости од „Каменица Саса“

По еднонеделна првенствена пауза, се одиграа натпреварите од 21 коло од Втората Македонска фудбалска лига – Исток.

ГФК „Осогово“ гостуваше на тимот на „Каменица Саса“ при што забележа пораз од 2-0.

Првото полувреме на натпреварот заврши без голови додека во вториот дел, натпреварот го решија Соколовски во 79’ и Мисердовски во 86’ за победа на „Каменица Саса“  2-0 во самиот финиш на средбата.

Во следното коло „Осогово“ на домашен терен ја пречекува екипата на „Беласица“.

На останатите средби беа постигнати следниве резултати:

Табела:

Сподели: