„Осогово“ поразен од „Брегалница“ на првата контролна средба од подготовките

Пораз за фудбалерите на ГФК „Осогово“ од штипска „Брегалница“  1-2 (0-2)  на првиот контролен дуел во пресрет на пролетниот дел од првенството во Втората Македонска … Continue reading „Осогово“ поразен од „Брегалница“ на првата контролна средба од подготовките