„Осогово“ поразен од „Тиквеш“ – три гола на Симеон Христов

На стадионот „Никола Мантов“ во Кочани во саботата се одигра третото коло од Втората Македонска фудбалска лига-Исток.

„Жолто-сините“ забележаа уште еден пораз, овојпат од екипата на „Тиквеш“. Со хет-трикот на Симеон Христов во 41. минута, 74. минута и судиското надополнување, екипата на „Тиквеш“ заслужено триумфираше на гостувањето во Кочани.

На останатите средби беа постигнати следниве резултати:

Росоман – Кит Го 2-2

Саса Каменица – Победа 1-0

Плачковица – Слога Виница 0-1

Кожув – Брегалница  1-2

Во следното коло „Осогово“ гостува во Штип, против фаворитот „ Брегалница“.

Сподели: