„Осогово“ ремизираше во Радовиш, прилепска „Победа“ есенски шампион

Се одиграа заостанатите натпревари од 15-тото коло од Втората Македонска фудбалска лига –  Исток. ГФК „Осогово“ ремизираше на гостувањето во Радовиш, против тимот на „Детонит … Continue reading „Осогово“ ремизираше во Радовиш, прилепска „Победа“ есенски шампион