„Осогово“ ремизираше на „Никола Мантов“

Се одиграа натпреварите од 18-тото коло од Втората Македонска фудбалска лига – Исток.

На стадионот „Никола Мантов“ во Кочани, ГФК „Осогово“ ремизираше со екипата на „Кожуф“ – Гевгелија со резултат од 1-1.

Гевгеличани дојдоа во предност во 19’ од натпреварот со погодокот на Тодоров, додека во 71’ за 1-1  стрелаше Манов од „Осогово“.

Во следното коло „Осогово“ на домашен терен ја пречекува екипата на „Каменица Саса“.

На останатите средби беа постигнати следниве резултати:

Табела:

Сподели: