„Осогово“ со „Вардар“ ги затвора подготовките за новата натпреварувачка сезона

Во рамки на подготовките за почетокот на првенството во Втората Македонска фудбалска лига – Исток, ГФК „Осогово“  утре ( 14 август, сабота) ќе го одигра последниот контролен меч во пресрет на новата сезона.

На стадионот „Никола Мантов“ со почеток од 17:30 ч. „Осогово“ ќе го пречека тимот на новиот второлигаш ФК „Вардар“ – Скопје.  

Вратите на стадионот „Никола Мантов“ ќе бидат отворени за љубителите на фудбалот да го проследат контролниот меч против скопски „Вардар“.

Натпреварот в сабота против „Вардар“ е последен од подготовителните натпревари на кочанскиот второлигаш „Осогово“, а според календарот првото коло од  новата натпреварувачка сезона е закажано за  21 август.  Претходно ќе се одржи ждребување за распоредот на натпреварите во новата сезона.

И. Матеничарски

Сподели: