„Осогово“ ја победи „Победа“, „Брегалница“ есенски шампион во ВМФЛ – Исток

Се одиграа натпреварите од 15-тото коло во Втората Македонска фудбалска лига – Исток. ГФК „Осогово“ триумфираше со резултат од 2-0 против екипата на „Победа“ од … Continue reading „Осогово“ ја победи „Победа“, „Брегалница“ есенски шампион во ВМФЛ – Исток